Péče o výrobky

Péče o prošívanou deku

Ačkoliv jsou bavlněné látky předem vysrážené, takže by neměly „pracovat“ a rovněž by neměly pouštět barvu, je v zájmu zachování jejich nejlepší kondice prát je odděleně od ostatního prádla na 30°C za použití šetrného programu “ruční praní” a volit menší otáčky při ždímání. Doporučuji používat prací prostředky neobsahující bělidla či optické rozjasňovače. Po vyprání ihned pověsit či položit na sušák a nechat volně uschnout. Sušení na sluníčku nedoporučuji kvůli blednutí a šednutí barev. Nepoužívejte sušičku! Poté lze deku vyžehlit při zvolení druhého stupně. Deku nelze čistit chemicky.

Péče o látkové hračky

Hračky lze prát ručně ve vodní lázni max. 30°C, nebělit, nežehlit, chemicky nečistit, nepoužívat sušičku.
Snímatelné části (kalhotky pro medvěda) lze prát v pračce na šetrný program „ruční praní“ max. 30°C. Po usušení lze vyžehlit při zvolení druhého stupně. Nepoužívejte sušičku. Nebělit, chemicky nečistit.

Péče o plstěné dekorace

Dekorace lze čistit ve vlažné vodě, na odstranění prachu postačí i mírné vysávání. Nebělit, nepoužívat sušičku, nežehlit, chemicky nečistit.

Péče o látkovo-koženkové výrobky

Pokud je vnějšek hodně poznamenán používáním, doporučuji předem namočit do vodní lázně 30°C a žlučovým mýdlem jemně odstranit fleky. Poté lze kabelku či kosmetickou taštičku vyprat v pračce, a to odděleně od ostatního prádla na 30°C za použití šetrného programu „ruční praní“ s menšími otáčkami. Po vyprání ihned pověsit či položit na sušák a nechat volně uschnout. Sušení na sluníčku nedoporučuji kvůli blednutí a šednutí barev. Nepoužívejte sušičku! Bavlněné části výrobku lze vyžehlit na maximálně druhý stupeň. Koženka se nežehlí! Při žehlení látkové části je lepší překrýt výrobek pečícím papírem, aby nedošlo k poškození. Nebělit, chemicky nečistit. Když je produkt vyčištěný, je vhodné jej také naimpregnovat sprejem proti usazování nečistot a vlhkosti.